...aby usprawnić działanie strony i dla celów statystycznych. Zawsze możesz zmienić ustawienia ciasteczek, wyrazić na nie zgodę lub ją cofnąć.
Na czym polega japoński masaż i dlaczego staje się tak popularny
Daleki Wschód jest ojczyzną wielu rozmaitych rytuałów i zabiegów medycyny naturalnej. Mają one udowodniony pozytywny wpływ na zdrowie, samopoczucie i urodę człowieka. Europa czerpie z tych tradycji od wieków. Wschodnioazjatyckie rytuały piękna szturmem podbijają rynek kosmetyczny na całym świecie. Tradycyjne japońskie techniki masażu oddziałują na głębokie warstwy skóry oraz mięśnie. Głęboko je relaksują i działają przeciwstarzeniowo. Efekty obserwować można już po pierwszym zabiegu.
Zabiegi tego typu sprawiają, że skóra jest mocniejsza, a jednocześnie znacznie lepiej odżywiona. Wspaniałym efektem masażu jest: totalny relaks, odcięcie się od rzeczywistości, uczucie ulgi, odprężenia.
Co to jest japoński lifting twarzy?
Azjatycki sposób dbania o urodę opiera się na holistycznym podejściu do istoty piękna. Ma ścisły związek z równowagą fizyczną, duchową i psychiczną. Zabieg azjatyckiej pielęgnacji poświęca szczególną uwagę masażowi twarzy. Japoński lifting przynosi efekty, których nie sposób wypracować samymi kosmetykami. A które są pożądane przez kobiety na całym świecie.
Japońskie techniki masażu opierają się zarówno na niwelowaniu, jak i zapobieganiu wpływom szkodliwych czynników zewnętrznych. Jednym z nich jest masaż Kobido. Japoński lifting twarzy to technika masażu polegająca na odpowiednim dobieraniu sił tarcia i nacisku. Technika ta działa relaksująco, oczyszczająco i równoważąc. Ma wpływ na poprawę ogólnego stanu zdrowia. Czego efektem jest także przywrócenie naturalnego blasku i piękna skórze. Działa odprężająco i relaksująco zarówno na ciało, jak i umysł. Pozwala pozbyć się napięć i przywraca energię zmęczonej skórze i mięśniom twarzy. W efekcie są one zregenerowane i silniejsze. Działanie japońskiego liftingu twarzy można nazwać upiększającym. Jego rola jest jednak znacznie większa. Wpływa również pozytywnie na samopoczucie i kondycję organizmu. To jest wartością dodaną do poczucia piękna.
Japoński masaż twarzy polega na wykonywaniu złożonych, intensywnych i szybkich ruchów. Powodują one głęboki relaks i niwelują napięcie mięśniowe. Stymulują skórę, a dzięki temu pozwalają uzyskać określone efekty zdrowotne i estetyczne.
Jakie są metody japońskiego masażu twarzy? Jak przebiega masaż twarzy Kobido?
Do jednych z najpopularniejszych metod japońskiego masażu twarzy należy masaż Kobido. Taki masaż ma działanie silnie liftingującym, odmładzającym i relaksującym. Cenione są również masaż Shiatsu oraz Asahi. Wszystkie opierają się na tym samym działaniu. Polega ono na: głębokiej stymulacji, angażowaniu punktów akupresurowych, wprowadzenia w stan głębokiej relaksacji. Przy jednoczesnym pobudzaniu mięśni i tkanek. Wybór poszczególnej metody jest zależny od wieku, kondycji skóry oraz indywidualnego zapotrzebowania.
Jak przebiega masaż twarzy Kobido?
Masaż wschodnioazjatycki — także masaż Kobido — to dość intensywne i szybkie ruchy, którymi wykonująca masaż osoba działa na tkanki twarzy, szyi, głowy i karku. Początkowo ruchy te mogą powodować pewien dyskomfort, ale nie są bolesne. Organizm przystosowuje się do nich po kilku chwilach.
W japońskim masażu twarzy wykorzystuje się różne techniki ucisku, mocnego pocierania, uderzeń oraz ugniatania. Tak, by zaangażować i pobudzić jak najwięcej mięśni i tkanek głębokich. Odpowiednie ruchy mają wpływ na poprawę ukrwienia. A także silne ujędrnienie oraz zmniejszenie widoczności opuchnięć poprzez stymulację układu limfatycznego. Zapobiega rozluźnianiu tkanek łącznych, dzięki czemu skóra jest odporna na działanie grawitacji.
Liftingujący japoński masaż twarzy jest metodą całkowicie naturalną i nieinwazyjną. Regularnie przeprowadzany ma działanie silnie odmładzające i ujędrniające. Wpływa nie tylko na kondycję skóry, ale pozwala zachować także naturalny owal twarzy. Ma również działanie zapobiegawcze – skutecznie zmniejsza podatność skóry na oznaki starzenia. Co najważniejsze – efekty japońskiego liftingu twarzy są trwałe i utrzymują się przez długi czas. Stosowany regularnie, jest doskonałą naturalną alternatywą dla zabiegów medycyny estetycznej.
Japoński masaż twarzy Kobido składa się z kilku etapów:
-
Masaż tkanek głębokich – wykonywany na sucho, bez użycia olejku, ma na celu zlikwidowanie napięć mięśniowych;
-
Relaksacja – jej celem są poprawa krążenia, odprężenie, rozluźnienie mięśni oraz redukcja stresu;
-
Drenaż limfatyczny – na tym etapie ruchy stają się coraz bardziej intensywne. Mają na celu poprawę krążenia limfy, zmniejszenie opuchlizny i obrzęków;
-
Lifting tkanek – najbardziej intensywna część masażu Kobido. Ma na celu poprawę krążenia krwi, zwiększenie temperatury tkanek oraz ich uniesienie;
-
Akupresura – na tym etapie głównym celem jest zadziałanie na pojedyncze punkty w obrębie twarzy. Tam, gdzie znajdują się kluczowe mięśnie.
Jakie efekty przynosi japoński lifting twarzy?
Skuteczność japońskiego masażu twarzy jest zauważalna już po jednym zabiegu. Jednak zadowalające rezultaty dają regularnie wykonywane masaże — raz w miesiącu. Czego można oczekiwać?
-
Odzyskanie naturalnego blasku i młodzieńczego wyglądu;
-
Zmniejszenie oznak starzenia skóry, zapobieganie powstawaniu nowych;
-
Poprawa wnikania składników odżywczych z kosmetyków i zwiększenie ich skuteczności;
-
Przyspieszenie metabolizmu komórkowego – poprawa samoregeneracji;
-
Zmniejszenie napięcia twarzy i szyi, rozluźnienie mięśni twarzy, zapobieganie powstawaniu zmarszczek;
-
Poprawa krążenia i przepływu limfy – zniwelowanie opuchnięć i zapobieganie powstawaniu nowych, poprawa zdrowego kolorytu skóry;
-
Oczyszczenie i usunięcie toksyn z organizmu.
Jeśli chodzi o korzyści zdrowotne, japoński masaż pobudza krążenie limfy. A co za tym idzie – przyspiesza usuwanie toksyn z organizmu. Łagodzi napięcie mięśniowe i zmniejsza sztywność mięśni twarzy, a nawet pomaga redukować uciążliwe bóle głowy. Jak każdy inny masaż, również masaż twarzy relaksuje, pozwala się odprężyć i odstresować.
Japoński masaż twarzy — przeciwwskazania
Jak w przypadku każdego zabiegu również masażu Kobido nie wykonuje się u wszystkich. Do przeciwwskazań zalicza się:
-
występowanie na skórze ostrych stanów zapalnych, otwartych ran, owrzodzeń, ropiejących zmian trądzikowych,
-
wykonane w ciągu 2-3 tygodni ekstrakcje zębowe,
-
wykonane w nieodległej przeszłości niektóre zabiegi medycyny estetycznej.
Masaż Kobido — podsumowanie
Masaż Kobido to propozycja dla tych, którym z jednej strony zależy na młodym wyglądzie. A z drugiej strony obawiają się inwazyjnych metod odmładzania skóry. W Japonii kobido jest najstarszą i najbardziej zaawansowaną techniką masażu twarzy. Łączy nie tylko lifting, ale również japońską filozofię. Która traktuje piękno jako wypadkową równowagi zdrowia fizycznego, emocjonalnego i duchowego. Ten holistyczny rytuał zdrowia i piękna dla całego organizmu pojawił się na długo przed masażami shiatsu. Był przekazywany z mistrza na ucznia przez pokolenia.
Masaż Kobido twarzy dziś jest promowany jako sposób na odmłodzenie i zrelaksowanie skóry i ciała. Wymaga wiedzy, a przede wszystkim znajomości dość skomplikowanych technik, które są trudne do opanowania. Dlatego też na masaż Kobido najlepiej udać się do doświadczonego salonu.
Masaż w Salonie Ismena
Jak w przypadku każdego zabiegu, w naszym Salonie, masaż wykonujemy tylko po dokładnym wywiadzie i ustaleniu potrzeb klienta. Masaż twarzy jest ważną częścią wielu oferowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednak kompleksowy masaż japoński to zabieg trwający do 2 godzin, z ustalonym rytuałem ruchów. Wykonywany jest w obrębie głowy, twarzy, karku, ramion, szyi i dekoltu.
Opublikowano 12 maj 2023.