...aby usprawnić działanie strony i dla celów statystycznych. Zawsze możesz zmienić ustawienia ciasteczek, wyrazić na nie zgodę lub ją cofnąć.
Zabiegi kosmetyczne za pomocą kwasów określane są jako peeling chemiczny. Na twarz aplikuje się mieszaniny kwasów organicznych w różnym stężeniu. Nakładane na skórę mają za zadanie głównie złuszczyć naskórek i oczyścić pory skóry.
Jak działają kwasy na naszej twarzy?
W zależności od tego jakich kwasów używamy tak głęboko docieramy. Peeling kwasami może być powierzchowny wówczas obejmuje jedynie obręb naskórka. Możemy także zrobić peeling średniogłęboki a więc oprócz naskórka sięga wierzchniej warstwy skóry oraz głęboki.
Zabiegi z kwasami dostosowuje się do określonych problemów skóry. Gwarantują one poprawę jakości skóry pod względem wygładzenia. A także pożegnanie na dobre nieestetycznego trądziku, przebarwień, zaskórników, a nawet drobnych blizn.
Kto może zrobić zabieg z kwasami na twarz
Z zabiegów kwasami na twarzy mogą skorzystać kobiety dojrzałe, ale także młode dziewczyny w wieku 20 lat. Decyzje o wykonaniu zabiegu z kwasami podejmuje się raczej w oparciu o analizę problemów skóry niż wieku kobiety.
Rodzaje kwasów kosmetycznych
Wśród kwasów na twarz wyróżniamy substancje z grup:
- AHA (alfa-hydroksykwasy);
- BHA (beta-hydroksykwasy);
- PHA (poli-hydroksykwasy).
Kwasy AHA na twarz
Kwasy z grupy AHA to substancje naturalne, które znaleźć można w produktach spożywczych. Są one dobrze rozpuszczalne w wodzie. Zaliczamy do nich:
- kwas mlekowy – usuwa martwy naskórek, oczyszcza i nawilża skórę;
- kwas cytrynowy – działa antybakteryjnie i przeciwstarzeniowo, rozjaśnia przebarwienia i złuszcza naskórek;
- kwas glikolowy – ma działanie złuszczające, regenerujące i nawilżające;
- kwas migdałowy – działa nawilżająco, ujędrniająco i rozjaśnia przebarwienia;
- kwas jabłkowy – ma właściwości antybakteryjne, przeciwdziała starzeniu, rozjaśnia skórę i poprawia jej nawilżenie.
Kwasy BHA na twarz
Najczęściej wykorzystywanym kwasem z grupy BHA jest kwas salicylowy. Jest rozpuszczalny jest w tłuszczach roślinnych i alkoholu etylowym. Naturalnym źródłem kwasu salicylowego jest wierzba biała.
Wnika on głęboko w pory skóry, oczyszczając je z sebum i martwego naskórka. Działa złuszczająco i przeciwzapalnie.
Kwasy PHA na twarz
Kwasy z grupy PHA uważa się za najłagodniejsze i polecane są szczególnie dla skóry wrażliwej. Dobrze rozpuszczają się w wodzie. Do kwasów z tej grupy zaliczamy:
- glukonolakton – działa ujędrniająco i przeciwstarzeniowo, nawilża skórę, rozjaśnia przebarwienia;
- kwas laktobionowy – przeciwdziała starzeniu, stanom zapalnym i działa ujędrniająco.
Tu pojawia się pytanie: czy kwasy można stosować w miesiącach letnich?
Silne słońce i wysokie temperatury - czy to wyklucza zabiegi z kwasami?
Obecnie są takie technologie, które pozwalają na zabiegi z kwasami przez cały rok. Oczywiście najlepiej wybrać dzień na zabieg kiedy słońce jest za chmurami. Bardzo się pilnujemy po zabiegu i następnego dnia. Nie wystawiamy się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Natomiast w kolejne dni nakładamy na twarz kremy z wysokim filtrem i cieszymy się z efektów naszego zabiegu.
Decyzje dotycząca wykonania zabiegu kwasami powinnyśmy zostawić doświadczonej kosmetyczce. Ona zdecyduje jaki zabieg i jakie kwasy będą najlepsze dla naszej skóry.
Jak utrzymać efekty zabiegów kwasami wykonanych w gabinecie kosmetycznym?
Są takie linie kosmetyków, które łączą oddziaływanie podczas zabiegów w gabinecie kosmetycznym z podtrzymaniem i pogłębieniem ich rezultatów w pielęgnacji domowej. To na przykład kosmetyki marki ekseption.
Zaawansowana pielęgnacja domowa z wykorzystaniem ekseption jest fazą przygotowania skóry do zabiegów w salonie kosmetycznym. A po nich kosmetyki ekseption uzupełniają i podtrzymują ich rezultaty.
Jednocześnie zapobiegają dalszym uszkodzeniom, chronią zdrową skórę i korygują przyszłe oznaki starzenia.
Marka ta zawiera całą gamę produktów takich jak: peelingi chemiczne, mezoterapia i wypełniacze tkankowe. Stosując je uzyskamy efekt zdrowszej i odmłodzonej skóry.
Kilka najpopularniejszych funkcji zabiegów z kwasami:
- oczyszczają dogłębnie skórę usuwając martwy naskórek,
- usuwają nadmiar sebum oraz zanieczyszczenia z naskórka i skóry właściwej (wągry, zaskórniki itp.)
- zmniejszają łojotok skórny normalizując pracę gruczołów łojowych
- likwidują objawy trądziku pospolitego i różowatego
- zmniejszają blizny
- znacząco zmniejszają rumienie, przebarwienia oraz tzw. pajączki
- wzmacniają struktury naczyń włosowatych w skórze
- likwidują zmarszczki
- uelastyczniają skórę wzbudzając procesy produkcji kolagenu i elastyny
- działają motywująco do tworzenia nowych komórek skóry
- poprawiają elastyczność i gęstość skóry
- działają odmładzająco i ujędrniająco
- nawilżają, wygładzają i odmładzają
Zabiegi z kwasami na twarz - kiedy można spodziewać się efektów
Efekty są już po pierwszym zabiegu. Dla osiągnięcia jak najlepszych rezultatów zalecane jest wykonanie 4-6 zabiegów w serii. Najlepiej w odstępie co około 2-3 tygodnie. Częstotliwość stosowania kwasów uzależniona jest przede wszystkim od rodzaju kwasów, ich mocy oraz typu skóry. Warto połączyć je z odpowiednia pielęgnacją w domu.
Jak wygląda zabieg z kwasami na twarz?
Zabieg rozpoczyna się od wykonania demakijażu i dokładnego oczyszczenia skóry. W kolejnym kroku zostają zabezpieczone miejsca wrażliwe, takie jak usta i oczy. Po takim przygotowaniu kosmetyczka przystępuje do aplikacji kwasów na twarz. W zależności od wybranych kosmetyków z kwasami, ściśle przestrzegany jest rygor czasowy i kolejność. Po kilku minutach na skórę zostanie nałożony preparat dezaktywujący ich działanie, a następnie zostanie ona ponownie oczyszczona. Po zakończeniu zabiegu cerę odżywia się, nakładając specjalną maseczkę i krem.
Opublikowano 17 cze 2022.