...aby usprawnić działanie strony i dla celów statystycznych. Zawsze możesz zmienić ustawienia ciasteczek, wyrazić na nie zgodę lub ją cofnąć.
Peeling kawitacyjny – przywróć swojej cerze blask
Jak sama nazwa wskazuje to peeling, który opiera się na oczyszczeniu skóry za pomocą ultradźwięków. Głównie poleca się go cerze wrażliwej ze skłonnościami do podrażnień. Także, jeśli jesteś posiadaczką poszerzonych naczynek, skóry trądzikowej czy przetłuszczającej. Ta bezbolesna metoda sprawdzi się w zasadzie dla każdego rodzaju skóry. Peeling kawitacyjny niweluje przebarwienia, zanieczyszczenia, oczyszcza skórę, wspomaga leczenie trądziku. Także pobudza produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego. Efektem jest większa jędrność skóry, a nawet znaczne wygładzenie i zmniejszeniem zmarszczek.
8 rzeczy, które trzeba wiedzieć o peelingu kawitacyjnym:
- Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?
- Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
- Peeling kawitacyjny – jakich efektów można się spodziewać po zabiegach stosowanych regularnie?
- Dla jakiego typu skóry jest przeznaczony peeling kawitacyjny?
- Czy są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?
- Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?
- Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?
Na czym polega zjawisko kawitacji podczas zabiegu peelingu kawitacyjnego?
Kawitacja to zjawisko polegające na naprzemiennym powstawaniu i zanikaniu w cieczy pęcherzyków gazowych. Towarzyszą mu dodatkowo zmiany ciśnienia tej cieczy. Proces jest ściśle powiązany z falami ultradźwiękowymi o określonej częstotliwości. To one indukują tzw. falę kawitacyjną. Fale te wykorzystują cząsteczki wody rozpylonej na powierzchni skóry poddawanej zabiegowi. Generują powierzchniowe złuszczenie komórek rogowych naskórka, podczas gdy głębsze warstwy skóry pozostają nienaruszone.
Wibracje, będące efektem ultradźwięków:
- wspomagają szybszy metabolizm komórek,
- rozdrabniają istniejące zwapnienia,
- a jednocześnie doskonale wzmacniają tkankę skóry.
Kawitacja zwiększa również przepuszczalność błon komórkowych. Dzięki temu codzienne oczyszczanie skóry jest skuteczniejsze, a składniki odżywcze łatwiej w nią wnikają.
Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
Skóra wymaga regularnego złuszczania. Niezależnie od jej rodzaju. Peeling kawitacyjny jest zabiegiem uniwersalnym. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń dotyczących wieku czy stanu skory twarzy. W każdym przypadku zabieg gwarantuje natomiast oczyszczenie i odświeżenie skóry. Dzięki peelingowi wygląda ona młodo i promiennie.
Kawitacja twarzy to doskonały zabieg dla osób z problemami skóry. Jako jeden z niewielu zabiegów tego typu, wspomaga walkę z trądzikiem pospolitym i różowatym. Oczyszcza skórę poprzez widoczne usunięcie wągrów i zaskórników. W przypadku cery mieszanej i tłustej peeling kawitacyjny skutecznie ogranicza wydzielanie sebum. W ten sposób niweluje efekt błyszczącej skóry. Przy suchej i swędzącej skórze, w wyniku regularnego złuszczania za pomocą kawitacji, staje się ona znacznie bardziej nawilżona. A przede wszystkim zmarszczki wygładzają się i wyglądają na płytsze.
Przy regularnym stosowaniu peelingu, ze skóry znikają również przebarwienia i zmiany pigmentacyjne.
Ze względu na nieinwazyjny charakter, jest to doskonały zabieg dla osób z cienką skórą. Dla cienkiej i wrażliwej skóry tradycyjne peelingi oznaczają podrażnienia i zaczerwienienia. Stosując peeling kawitacyjny, w znacznym stopniu ograniczamy te efekty.
Peeling kawitacyjny a choroby tarczycy
Peeling kawitacyjny a Hashimoto — to pytanie o możliwość stosowania peelingu kawitacyjnego przy nadczynności tarczycy. Pielęgnacja skóry przy tym schorzeniu wymaga innego doboru zabiegów i kosmetyków. Nawet kremy do twarzy powinny być dobrane ze szczególną starannością i wiedzą. Ponieważ nadczynności tarczycy towarzyszy m.in. nadmierna suchość skóry oraz uporczywy świąd. Peeling kawitacyjny jako jeden z niewielu zabiegów sprawdza się jednak w pielęgnacji cery nawet u osób cierpiących na Hashimoto.
Peeling kawitacyjny – jakich efektów spodziewać się po zabiegach stosowanych regularnie?
Peeling kawitacyjny — tak jak każdy inny powoduje usunięcie obumarłych komórek z powierzchni skóry. Bywają one przyczyną rozmnażania się bakterii. To jednak nie wszystko. Zabieg dotlenia skórę twarzy poprzez pobudzenie krążenia krwi. Także stymuluje naturalną zdolność do odnowy naskórka. Zostaje pobudzona produkcja kolagenu. To on odpowiada za elastyczność skóry, co z kolei opóźnia powstawanie zmarszczek. Dzięki temu zabiegowi znacząco poprawi się gospodarka wodna skóry.
Wykonując peeling kawitacyjny regularnie, można się zatem spodziewać, że:
- skóra będzie dobrze oczyszczona, wygładzona, nawilżona i ujędrniona,
- pory zostają odblokowane,
- zaskórniki ulegną zmniejszeniu,
- plamy pigmentacyjne i przebarwienia po trądziku zostaną rozjaśnione,
- skóra lepiej będzie absorbować składniki aktywne znajdujące się w kosmetykach.
Dzień po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona. Do trzech tygodni po peelingu, należy stosować w ciągu dnia kremy z wysokimi filtrami UV. W zasadzie stosowanie kremów z filtrem, aby chronić się przed szkodliwym wpływem słońca — to konieczność. W ciągu kilku pierwszych dni po peelingu zaleca się także unikać solarium, sauny i basenu.
Dla jakiego typu skóry twarzy przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
Peeling kawitacyjny można wykonać praktycznie dla każdego rodzaju skóry twarzy. Stosuje się go szczególnie wtedy, kiedy skóra jest:
- szara i ziemista,
- przetłuszczająca się
- z widocznymi porami i zaskórnikami,
- trądzikowa,
- zmęczona i odwodniona,
- wymagająca regeneracji,
- mało sprężysta,
- z licznymi przebarwieniami będącymi efektem m.in. nadmiernej ekspozycji na słońce.
Czy są przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego?
Peeling kawitacyjny jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i przeznaczonym do stosowania w szerokim zakresie. Jednak nie powinno się z niego korzystać w kilku przypadkach. Warto zatem wiedzieć, jakie warunki sprzyjają wykonaniu tego zabiegu. Kiedy lepiej z niego zrezygnować.
Przeciwwskazania do peelingu kawitacyjnego to:
- ciąża oraz okres laktacji,
- podejrzenie choroby nowotworowej,
- niektóre choroby tarczycy,
- problemy z niewydolnością krążenia,
- osteoporoza,
- zakrzepowe zapalenie żył,
- padaczka;
- biegunka tłuszczowa,
- stany zapalne oraz aktywne zakażenia skóry,
- metalowe implanty lub rozruszniki serca.
Peeling kawitacyjny czy mikrodermabrazja?
Mikrodermabrazja i peeling kawitacyjny to dwie niezwykle popularne metody oczyszczania skóry twarzy. Peeling kawitacyjny jest delikatniejszy. Może być stosowany nawet 2 razy w tygodniu. Mikrodermabrazja z kolei to zabieg o dość dużym stopniu głębokości ścierania skóry. Powinien być wykonywany przez profesjonalną kosmetyczkę, która uwzględnia wszystkie parametry skóry. Intensywność ścierania wpływa jednocześnie na dyskomfort po zabiegu. Po mikrodermabrazji zaczerwienienie i lekkie podrażnienie utrzymuje się dłużej niż w przypadku peelingu kawitacyjnego.
Ile kosztuje peeling kawitacyjny w gabinecie kosmetycznym?
Koszt jednego peelingu kawitacyjnego jest zróżnicowany. Kiedy zabieg jest częścią pielęgnacji skóry twarzy i dekoltu — jego koszt jest częścią składową za całą pielęgnację. W Salonie Ismena często wykonujemy ten peeling, przygotowując skórę do kolejnych zabiegów i podania odpowiednich kosmetyków.
Zapraszamy do naszego salonu. Doradzimy i dobierzemy najlepsze zabiegi dla twojej skóry.
Opublikowano 04 maj 2023.